Неизвестни подробности за лозаризма



Од трпезните сорти најзастапени се: афус али, кардинал, хамбург мускат, бело зимско.

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

Кирил Вътев: Имаме голям сив сектор, който се оставя, защото е полезен за изборите

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

Промените на климата, които станаха особено видими през последното десетилетие, доведоха до най-горещите години в историята на планетата, а това изправи лозарите и винопроизводителите пред сериозни предизвикателства.

Лозе Лозе лозарство (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Така ще подготвите добре вашата домашна лозница за зимуване.

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Лозницата може да тръгне и по стените на къщата и някои го предпочитат точно така - изнасянето й навън не е невъзможно

Това би трябвало да се нарече декоративно лозарство, казва специалистът

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *